پوسیدگی ریشه و طوقه فوزاریومی گوجه فرنگی

Fusarium crown and root rot

عامل بیماری

 Fusarium oxysporum f. sp. radicis-lycopersici

علایم بیماری

به طور معمول، اولین علایم بیماری پوسیدگی ریشه و طوقه فوزاریومی گوجه فرنگی زمانی که میوه گوجه‌فرنگی به مرحله بلوغ سبز رسیده باشد دیده می‌شود. این علایم شامل زرد شدن برگ‌های پیر و پایینی بوده که به مرور زمان به جوان ‮ترین برگ‌ها نیز سرایت می‌کند. در صورت شدت بیماری پوسیدگی ریشه و طوقه فوزاریومی، گیاه پژمرده شده و از بین می‌رود.

در صورت پیشرفت بیماری، تمام قسمت‮‌های سیستم ریشه به قهوه‮‌ای تغییر رنگ داده و قسمت‮‌های نوک ریشه شروع پوسیدگی می‌کند. این لکه‮‌های قهوه‮‌ای تا نزدیکی سطح خاک توسعه پیدا کرده و به درون سیستم آوندی گیاه نفوذ می‮‌کنند. قهوه‮‌ای شدن سیستم آوندی تا ۵۲ سانتیمتری از سطح خاک بالاتر نمی‮‌رود، که این امر برای تشخیص این بیماری از پژمردگی فوزاریومی بسیار موثر است. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬

شرایط گسترش بیماری

عامل بیماری پوسیدگی ریشه و طوقه فوزاریومی گوجه فرنگی می‮‌تواند در خاک، گیاهان آلوده و روی ریشه گیاهان میزبان دیگری مانند بادمجان، فلفل و چندین گیاه زراعی لگومینوزه برای چندین سال بقا خود را حفظ کند. کنیدی‮‌های این قارچ با استفاده از ابزار و تجهیزات کشاورزی، آب آبیاری و هوا به راحتی می‮‌تواند درون خاک انتقال یابد. آلودگی از طریق ریشه‮‌های مویی و زخم‮های ایجاد شده در زمان تشکیل ریشه‮‌های ثانویه، رخ می‮‌دهد. خاک با دمای ۰۲ درجه سانتیگراد مساعد برای توسعه بیماری می‮‌باشد.

در شرایط گلخانه‌‮ای، آلودگی معمولا در محل‬‬‬‬‬‬‬‬‬ پیوندهای گیاهان و ساقه‮‌های زیرزمینی و محل هرس گیاهان مشاهده می‮‌شود. همچنین خاکهای با زهکشی ضعیف و خاکهای غرقاب شرایط را برای گسترش بیماری فراهم می‌‮کند.‬‬‬

چرخه بیماری و اپیدمی شناسی

اسپورهای این قارچ روی مالچ کاه و کلش بین ردیف های گوجه فرنگی در گلخانه ها روی ساقه های درحال پوسیدن گوجه فرنگی در توده های موقت انباشته شده در فضای باز یافت شده است. میکروکونیدیوم ها معمولاً در هوای گلخانه های آلوده یافت می شوند و غلظت های بالای کلامیدوسپورها در خاک به عنوان اینوکولومی برای آلوده کردن گیاه گوجه فرنگی به کار می رود. خاک سرد (C22-20 درجه) برای این بیماری مناسب است.

این قارچ وارد ریشه های تغذیه کننده می شود و در درجه ی اول از راه ریشه های بین سلولی داخل کورتکس و در درجه ی دوم از طریق بافت چوبی به تدریج به داخل ریشه ی اصلی و ریشه های فرعی پیشروی می کند.

بافت چوبی اغلب چند سانتی متر در جلوی میسلیوم دچار تغییر رنگ می شود. بعضی از ایزولات های عامل پوسیدگی طوقه و ریشه تا اندازه ای برای فلفل و بادمجان بیماری زا هستند. و بسیاری از لگوم ها نسبتاً حساس اند.

کنترل بیماری

  • استفاده از ارقام و پایه‮‌های مقاوم به پوسیدگی ریشه و ساقه فوزاریومی ‬
  • استفاده از یک برنامه‮‌های بهداشتی منظم برای کارگران و تجهیزات کشاورزی ‬
  • رعایت فاصله کشت
  • عدم استفاده از کشت مخلوط
  • حفظ PH خاک بین ۶ تا ۷
  • حذف گیاهان آلوده به همراه ریشه از مزرعه
  • شخم یا حذف بقایای گیاهی آلوده
  • اجتناب از ایجاد زخم در نشاها در هنگام کاشت

روش کنترل در گلخانه

کنترل پوسیدگی فوزاریومی طوقه و ریشه در مناطق تولید گوجه فرنگی گلخانه ای از طریق بخار دادن به خاک و سپس تزریق یک قارچ کش مؤثر بر علیه Fusarium spp. به خاک به دست آمده است. وقتی خاکی که تازه بخار داده شده هنوز گرم است، قارچ کش از طریق لوله های آبیاری بارانی ثابت به خاک خورانده می شود. به محض اینکه برزنت بخار دهی برداشته شد، خاک در طی مدت کاربرد قارچ کش و به مدت 2 هفته ی آینده قبل از انتقال نشا، دست نمی خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *